co? / what?

* our offer is open to international participants - we've got translator available for you, if needed!
information/bookings: Finn: tworzysko@gmail.com


1. Marcin Ratajczak  -  piątek, 16 sierpnia od godziny 10.00 
Marcin Ratajczak - Friday, August 16th, starting at 10 a.m.

Sesja zdjęciowa - "Kawałek siebie" 

To będzie niezwykła chwila. Uchwycę Twoje wyjątkowe, niepowtarzalne piękno.
Pomyśl, jak chcesz je ująć, albo po prostu mi zaufaj.

***
W trakcie sesji powstaną trzy zdjęcia portretowe, które zostaną od razu wywołane i to na nich będziecie pracować na warsztatach scrapbookingowych w sobotę i niedzielę.

 "A Piece of Me" - photo shoot
This will be an amazing moment. I will capture your unique exceptional beauty.
You can have your own idea of how to do it or you can simply trust me.

***
We are going to have three portraits that will be developed right away and later used during the workshops on Saturday and Sunday.

2. Karola Witczak  - sobota, 17 sierpnia, godz. 9.30 - 13.30
Karola Witczak - Saturday, August 17th, 9.30 - 1.30 a.m.


Warsztaty - "Milion warstw, milion detali."

Temat: "Oto ja" - kobiecy layout w stylu shabby chic
Podczas warsztatów każdy uczestnik zyska okazję do samodzielnego stworzenia podstawowej formy, dzięki której zachowamy cenne wspomnienia - layoutu (scrapa) o wymiarach 30 x 30 cm; Będziemy pracować bazując na prezentowanych podczas zajęć pracach wzorcowych stworzonych przeze mnie. Spróbujemy stworzyć wyjątkowe, bardzo kobiece layouty z własnymi portretami (zrobionymi przez doskonałego fotografa, przed zajęciami) a to, co będzie je wszystkie łączyło to dwie fantastyczne techniki - warstwowanie oraz praca z wieloma detalami i elementy stylu shabby chic. Stworzymy prace złożone z mnóstwa warstw, z dodatkiem różnego rodzaju materiałów - od naturalnych, poprzez znalezione w domu "starocie" czy zrecyklingowane, nikomu nie potrzebne detale, aż do profesjonalnych, stworzonych specjalnie na potrzeby scrapbookingu - dodatków. Z przyjemnością pokażę jak dobierać materiały do klimatu i kolorystyki zdjęcia, charakteru i przesłania layoutu, jak swobodnie łączyć dużą ilość dodatków w jedną spójną i nieprzeładowaną kompozycję. Zaprezentuję kilka trików pozwalających łączyć ze sobą z pozoru nie pasujące dodatki oraz opowiem czym warto kierować się tworząc prace z dużą ilością detali i warstw. Popracujemy także z kilkoma mediami, przydatnymi w kreowaniu stylu shabby chic.
Wszystkie materiały zapewnia prowadząca. W zestawie jaki otrzyma każdy uczestnik znajdą się zupełnie świeże materiały z najnowszych kolekcji uznanych marek, w ilości wystarczającej do wykonania jednego, bogato zdobionego layoutu podczas zajęć oraz dodatkowe materiały do wykorzystania w domu przy tworzeniu kolejnych prac.
Proszę aby zabrać ze sobą ulubione nożyczki (najlepiej małe, do precyzyjnego cięcia).
Czas trwania: 4 godziny

"Million Layers, Million Details" - workshop
Them: "Here I Am" - a feminine shabby chic layout
During this class you will have an opportunity to create a 30 x 30 cm. layout that will capture priceless memories. I created sample works that will be available to serve as examples. We'll try to create unique feminine layouts with your own portrait photographs shot on the previous day. We are going to work with countless layers, details and shabby chic elements of all sorts - natural, found objects, recycled items but also scrapbooking materials. I will have great pleasure to show you how to match the materials with the atmosphere and palette of your photo, the character and the message of your layout and how to turn a great number of embellishments into a balanced and coherent composition. I will teach you some tricks that allow us to match elements that may be seeming to lack harmony and we'll talk about what to remember when you create artworks with lots of details and layers. We'll also work with some media useful in shabby shic style.
All the materials are provided. Every class kit will include latest materials from well-known collections  and there will be plenty elements to create one layout rich in layers + additional materials to take home.
Just take your favorite scissors (preferably small ones to cut tiny elements).
Time: 4 hours.

3. Finnabair - 17 sierpnia, sobota, godz. 15.30 - 19.30 
Finnabair - Saturday, August 17th, 3.30 - 7.30 p.m.


"Pretty in Grunge" - layout mixed-mediowy

W layoucie stworzonym w trakcie naszych zajęć będziemy używać stempli, mgiełek, gel medium i farb akrylowych.
Stworzymy wyjątkową pracę, która będzie oparta na wielu warstwach powstałych dzięki użyciu rozmaitych mediów i dodatków.  A wszystko w stylu grunge, który jest esencją dobrej zabawy i wolności tworzenia: w swojej pracy możesz dosłownie wszystko i na pewno będziesz zadowolona z efektu. Myślisz, że jesteś romantyczką kochającą kwiaty? Przekonam cię, że to również pasuje do eklektycznego stylu grunge. Jedyne granice leżą w twojej wyobraźni! Nauczę was jak spojrzeć świeżym okiem na dodatki i jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku do stworzenia ciekawej pracy. 
W trakcie zajęć będzie można obejrzeć moje prace i podzielę się z wami moimi doświadczeniami. Do stworzenia naszego layoutu użyjemy produktów tak znanych firm, jak Prima, Ranger, Luminarte i wielu innych! Pokażę wam jak łączyć różnego rodzaju media, dodatki scrapbookingowe i zwykłe przedmioty, które bardzo wzbogacą nasze projekty. "Pretty in Grunge" to doskonała okazja do dobrej zabawy, eksperymentowania i zabawy kompozycją, kolorami i fakturami.
Czas trwania: 4 h.

"Pretty in Grunge" - mixed media layout

Mixedmedia Paper Layout Class based  on stamping, spraying, using gel medium and acrylic based paints.
This class is based on mixedmedia and scrapbookintg techniques such as multi-layering, using a wide range of mediums and loads of elements to create one-of-a kind, personalized project. The project we will make is grungy in style, which is the essence of creative fun and freedom: you can put almost everything on your project and be happy with the effect you got. You think you are more "romantic and flowery" person? I will try to convince you that creating a grungy, eclectic layout is possible with all kinds of supplies - and the only boundaries you have are those made by your imagination! I will make you look again at your embellishments and how you possibilities of using everyday objects as a part of your composition, and giving your scrapbooking supplies the uniqueness, personal touch and new look. During the class I will show you finished projects and share my experiences from the creative process and I will create with the students a full size layout including products from well known manufacturers (such as: Prima, Ranger, Luminarte and more!) and demonstrate possibilities of mixing different medias, scrapbooking supplies and found objects to get rich look of your project. "Pretty in Grunge" is a perfect combination of fun, experiment and playing with composition, color and texture.
Time: 4 h.

4. Czekoczyna - niedziela, 18 sierpnia, godz. 9.30 - 12.30
Czekoczyna - Sunday, August 18th, 9.30 - 12.30 a.m.

 Warsztaty - "Kolorem dla duszy"
Czy jesteś gotowa by odważnie wskoczyć w marzycielski scrapbookingowy świat pełen barw? Usiądź z nami, rozluźnij się,dotknij miękkiego włosia pędzli i po prostu maluj! Naucz się jak uzyskiwać wyjątkowe i spektakularne efekty z pomocą farb akwarelowych, wykorzystując tricki i pomysłowe techniki. Mieszaj, warstwuj, twórz i ciesz się tym co robisz.
Na tym pełnym kolorów warsztacie uczestniczki zapoznają się z zaawansowanymi technikami mixed-media. Podstawą będzie malowanie akwarelami (Ecoline) w sposób pozwalający uzyskać przejścia kolorów, przenikające się warstwy, zachwycające zacieki i inne efekty. Wyczerpująco opowiem o zasadach i regułach tego medium. Ponadto uczestniczki poznają sposoby i techniki wykorzystywania preparatów takich jak gesso, pasta strukturalna, gel medium, farby akrylowe i innych.
Jak grać kolorem, jak tworzyć z nich własną rzeczywistość na papierze? Opowiem Ci o wszystkim. Do swojej pracy będziesz mogła wybrać dowolne dominujące kolory, pomogę Ci je odpowiednio dobrać,ale już teraz zastanów się jakie barwy grają w Twojej duszy.
Techniki, których się nauczysz będziesz mogła z łatwością wykorzystać w innych formach, takich jak art-journal czy nawet kartkowanie.
Przygotujemy scrapa pełnego kolorów i mediów, które w niezwykle kobiecy i osobisty sposób podkreśli piękno wykorzystywanej fotografii powstałej podczas piątkowej sesji.
Jak osiągać najlepsze efekty w technikach, jak czerpać radośćze swojej pracy i nigdy się nią nie znudzić? Po tym warsztacie będziesz już znała odpowiedzi na powyższe pytania.
Na tym wyjątkowym i ekskluzywnym warsztacie poznasz techniki i tajemnice których nie zdradzam na żadnym innym. Moją dewizą będzie zarażenie Ciebie swoją miłością do tej niezwykłej pasji więc przygotuj się na świetną zabawę. Proszę o zabranie ołówka, czarnego cienkopisu, kleju i nożyczek.
Czas trwania: ok. 3h

"Color for the Soul" - workshop
Are you ready to jump bravely into a dreamy colorful world of scrapbooking?
Come, sit with us. Relax. Feel the softness of a paintbrush and simply... paint!
I'll teach you how to create spectacular effects using watercolors and all sorts of creative tricks and techniques. We'll mix, layer and enjoy the creative proccess.
This colorful workshop will be about advanced mixed-media techniques. We'll start with watercolors as our base that will allow us to create subtle color transitions and layers, gorgeous drips and many other effects. I will also present the possibilities of gesso, structural paste, gel medium, acrylic paints and more...
How to use color to help you create your own reality on paper? I will tell you all about it.
You can choose any colors you wish, I will just help you to make them work together. Are there any particular colors that make your soul sing?
The techniques that you'll learn can also be used in art journaling or cardmaking.
We are going to create a layout filled with colors and media that will allow your portrait (shot with Marcin on Friday) to stand out in a very feminine and personal way.
How to achieve spectacular effects? How to always find joy in your art and never get bored with it? You'll know fter our class...
I'm going to reveal some of my secrets that have never been told before. My motto is to make my passion contagious so get ready to have an excellent time!
It's just enough to take a pencil, black marker, glue and scissors.
Time: 3 hours.
*  *  * 
{the words on the candle above: "You will see more"}

Oprócz wyjątkowych warsztatów szykujemy dla was całe mnóstwo atrakcji.
Wszystkie zostały skonstruowane w ten sposób, żeby ten czas, który spędzimy razem wśród czempińskiej zieleni, był czasem naprawdę Twórczym.
Będziemy się bawić - któż nie lubi dobrego wyzwania lub konkursów z nagrodami? :)
Ale to nie wszystko!
Będzie również niejedna okazja, żeby usiąść przy jednym stole i wspólnie coś stworzyć.
Oczywiście będzie również czas i przestrzeń, żeby móc się wyciszyć, pójść na spacer i pooddychać spokojem.
A kto wie... kto wie... może w trakcie spaceru natkniecie się w lesie na artystyczną niespodziankę? :)

Apart from these exceptional classes we are also preparing many exciting activities.
We wanted to make your stay unfogettable and truly Creative.
We'll have fun of course - who doesn't fancy a good challenge or a competition with prizes? ;)
But that's not all!
There will also be a wonderful opportunity to sit at the same table and make something together.
There will be time and space to unwind, relax, go for a walk and enjoy the peace and beautiful nature around us.
And who knows... who knows... maybe you will come across some artistic surprises during your walks in the forest? :)